Posledný novembrový týždeň sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení pokračujúceho sychravého počasia. Dážď môžeme v najvýraznejšej miere očakávať v stredu a vo štvrtok. Najvyššie denné teploty vzduchu by počas týždňa nemali prekročiť hranicu 10 stupňov Celzia a v závere víkendu môžeme očakávať ochladenie, ktoré bude predznamenávať blížiacu sa zimu.

Pondelok (25. 11.) otvorí týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by počas dňa zapršať nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Utorok (26. 11.) prinesie návrat zvýšenej oblačnosti. Vo večerných hodinách sa môžu vyskytnúť aj mierne prehánky. Fúkať bude iba slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 3 až 1 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 8 do 10 stupňov Celzia.

Streda (27. 11.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy. Dážď môžeme očakávať počas celého dňa, v najvýraznejšej miere vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 7 až 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (28. 11.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo vo výraznej miere zapršať najmä dopoludnia. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 9 do 11 stupňov Celzia.

Piatok (29. 11.) zakončí pracovný týždeň v znamení pokračujúcej zvýšenej oblačnosti. Dážď môžeme očakávať v ranných a večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 4 °C do najvyšších denných 8 stupňov Celzia.

Sobota (30. 11.) prinesie zníženie oblačnosti a počas tohto dňa by v Banskej Bystrici a okolí pršať nemalo. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 2 až 0 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 3 do 5 stupňov Celzia.

Nedeľa (1. 12.) otvorí december v znamení prevažne zamračenej oblohy. Dažďové zrážky môžeme očakávať kedykoľvek počas dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 1 až 3 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.