Štvrtý augustový týždeň prinesie v Banskej Bystrici premenlivú oblačnosť. Po zamračenom úvode týždňa sa obloha vyjasní. Večery však majú byť zamračené, a preto môžeme očakávať nočný dážď a búrky. Teploty vzduchu sa majú držať pod hranicou 30 °C.

Pondelok (22. 8.) otvorí týždeň v znamení zamračenej oblohy počas celého dňa. S prehánkami a búrkami treba počítať v podvečerných až nočných hodinách. Počas dňa bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Ešte bude chladnejšie, keď sa teploty vzduchu z ranných 19 až 17 cez deň vyšplhajú len na 23 až 25 stupňov Celzia.

Utorok (23. 8.) bude zrána ešte zamračený, ale obloha sa počas dňa čiastočne vyjasní. Očakáva sa aj výskyt prehánok. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Z ranných 18 až 16 sa popoludní oteplí na 24 až 26 °C.

Streda (24. 8.) prinesie spočiatku jasnú oblohu, ktorá sa zamračí v druhej polovici dňa, kedy má aj pršať. V noci môžeme očakávať aj búrky. Vzduch sa z ranných 17 až 15 cez deň zohreje na 26 až 28 stupňov Celzia.

Štvrtok (25. 8.) má byť v meste pod Urpínom taktiež najprv slnečný a večer už zamračený. Intenzita dažďa sa má zvyšovať od popoludnia do noci, kedy sa majú opäť vyskytnúť aj búrky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až 16 do popoludňajších 27 až 29 °C.

Piatok (26. 8.) má byť ďalším dňom s postupne zväčšujúcou sa oblačnosťou. Pršať má opäť v druhej polovici dňa. Z ranných 18 až 16 sa cez deň oteplí na 27 až 29 stupňov Celzia.

Sobota (27. 8.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu s prehánkami či búrkami vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa z ranných 19 až 17 cez deň vyšplhajú len na 26 až 28 °C.

Nedeľa (28. 8.) zakončí štvrtý augustový týždeň v duchu premenlivej oblačnosti, pričom pršať už podľa predbežnej predpovede nebude. Vzduch sa z ranných 19 až 17 cez deň zohreje na 27 až 29 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.