Nasledujúci týždeň bude v Banskej Bystrici pomerne daždivý. Najmä v pondelok nás potrápia búrky, pred ktorými varuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav. Očakávať môžeme aj ochladenie, pričom maximálne denné teploty vzduchu sa budú šplhať k úrovni 20 °C.

Pondelok (23. 8.) otvorí týždeň v znamení dažďa a búrok, pričom pršať bude najmä v prvej polovici dňa. SHMÚ vydal pre banskobystrický okres aj výstrahu 2. stupňa pred búrkami, ktorá bude platiť ráno až dopoludnia a následne treba do 16-tej hodiny počítať s výstrahou 1. stupňa. Obloha bude počas celého dňa zamračená. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí denných 19 a nočných 12 °C.

Utorok (24. 8.) prinesie ráno a večer malú, cez deň zväčšenú oblačnosť. Popoludní až podvečer sa môžu vyskytnúť aj mierne prehánky. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 19 až 21 °C. V noci sa ochladí na 13 až 11 stupňov Celzia.

Streda (25. 8.) bude dňom s premenlivou oblačnosťou, pričom pršať podľa meteorologických modulov počas tohto dňa nemá. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 19 až 21, v noci klesne na 11 až 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (26. 8.) prinesie návrat veľkej oblačnosti. Z prevažne zamračenej oblohy má pršať najmä vo večerných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 16 až 18 do nočných 11 až 9 °C.

Piatok (27. 8.) má byť opäť daždivý, pričom s prehánkami treba počítať počas celého dňa. Z maximálnych denných 16 až 18 sa v noci ochladí na 11 až 9 stupňov Celzia.

Sobota (28. 8.) bude víkendovým dňom s prevažne veľkou oblačnosťou, z ktorej by mal úhrn zrážok prameniť najmä v druhej polovici dňa. Opäť bude chladnejšie. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá len na 15 až 17, v noci klesne ku 11 až 9 °C.

Nedeľa (29. 8.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti. Predbežne treba počítať aj s miernymi prehánkami. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 17 až 19 do nočných 11 až 9 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.