Počasie počas uplynulého týždňa mnohých prekvapilo. Teploty vzduchu skôr pripomínali zimu ako jeseň. Najbližší týždeň očakávame teploty okolo desať stupňov Celzia a hoci by viacerí privítali babie leto, podľa predpovedí meteorológov sa ho s najväčšou pravdepodobnosťou ani nedočkáme.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (10.10.) má byť spočiatku jasno, postupne až oblačno a k večeru nie sú vylúčené ani prehánky. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 0 až 2 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 10 až 12 stupňov Celzia. Cez deň bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (11.10.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne klesne, a to na 8 až 10 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 2 do 4 stupne Celzia. Počas dňa má opäť fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (12.10.) prinesie zamračenú oblohu. Už z rána by sme mali rátať s dažďovými prehánkami, ktoré by mali pretrvávať aj po zvyšok dňa. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo siedmich stupňov Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu desať stupňov Celzia.

Štvrtok (13.10.) má byť opäť oblačno. Počítať musíme aj s dažďovými prehánkami, a to najmä v doobedňajších hodinách. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 6 do popoludňajších 10 stupňov Celzia.

Piatok (14.10.) má prevládať jasná obloha s dennou teplotou vzduchu približne 13 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude okolo troch stupňov Celzia.

Sobota (15.10.) bude taktiež v znamení krásneho slnečného dňa. Teploty vzduchu budú totožné s piatkovými hodnotami, a teda do 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (16.10.) bude v znamení polooblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 2 do popoludňajších 10 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.