Nasledujúci týždeň nebude v Banskej Bystrici a okolí čo sa týka počasie pripomínať typické zimné dni. Teploty vzduchu postupne stúpnu výrazne nad hranicu 0 °C a najvyššie denné teploty môžu počas týždňa atakovať hranicu 10 stupňov Celzia. Oblačnosť bude prevažne zvýšená a pršať by podľa meteorologických modulov malo najmä v závere týždňa.

Pondelok (16. 12.) otvorí týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti a vo večerných hodinách môžeme očakávať aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od -3 do +3 stupňov Celzia.

Utorok (17. 12.) prinesie oteplenie a z polojasnej oblohy by počas tohto dňa dažďové zrážky spadnúť nemali. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 5 až 7 stupňov Celzia.

Streda (18. 12.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou, z ktorej by počas dňa zapršať nemalo. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 3 až 1 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 7 do 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (19. 12.) prinesie spočiatku zamračenú, neskôr polojasnú oblohu bez dažďových či snehových zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 6 až 4 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Piatok (20. 12.) zakončí pracovný týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by mohlo zapršať v podvečerných až večerných hodinách. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 6 až 4 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 7 do 9 stupňov Celzia.

Sobota (21. 12.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou a úhrn dažďových zrážok môžeme očakávať počas celého dňa, v najvýraznejšej miere popoludní až večer. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od 5 do 9 stupňov Celzia.

Nedeľa (22. 12.) zakončí týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti a prípadných miernych dažďových prehánok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 °C do najvyšších denných 5 až 7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.