Týždeň na prelome júla a augusta bude v Banskej Bystrici a okolí bez výrazných horúčav. Riziko prehánok, či búrok tu bude každý deň. Cez týždeň budú teploty príjemné, počas víkendu sa ochladí.

Pondelok (29.7.) otvorí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, k večeru jasnej oblohy. Dažďové prehánky môžeme očakávať v ranných a večerných hodinách. Vylúčené nie sú ani búrky. Teploty sa budú pohybovať od ranných 17 do denných 27 stupňov Celzia.

Utorok (30.7.) bude prevažne jasný, popoludní s oblačnosťou. Dažďové prehánky či búrky môžeme očakávať s popoludňajších hodinách. Najnižšia ranná teplota bude na úrovni 17 až 19 °C, zatiaľ čo cez deň ukáže teplomer maximálne hodnoty 27 až 29 stupňov Celzia.

Streda (31.7.) bude v znamení polooblačnej až zamračenej oblohy, z ktorej môžu spadnúť mierne zrážky v popoludňajších hodinách. Ranné teploty by nemali klesnúť pod 18 °C a cez deň sa bude maximálna teploty vzduchu pohybovať od 25 do 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (1.8.) sa bude v rámci počasia niesť v podobnom duchu ako predošlé dni. Obloha bude polojasná až zamračená a opäť nie sú vylúčené ani prehánky či búrky, najmä popoludní až večer. Teploty sa budú pohybovať od ranných 17 do denných 27 stupňov Celzia.

Piatok (2.8.) by mal byť podľa meteorologických modulov chladnejší a upršaný. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 12 až 14 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty dosiahnu 21 až 23 stupňov Celzia. Dažďové prehánky a búrky sa očakávajú v podvečerných až večerných hodinách.

Sobota (3.8.) by nemala počasím pripomínať letné obdobie. Obloha bude polojasná a zamračená. Prehánky sa môžu vyskytnúť popoludní. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 do denných 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.8.) zakončí víkend v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by zapršať nemalo. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 11 až 13 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty dosiahnu 20 až 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.