Nasledujúci augustový týždeň bude v Banskej Bystrici a okolí bez výrazných horúčav. Riziko prehánok, či búrok tu bude takmer každý deň. Cez týždeň budú teploty príjemné, počas víkendu sa oteplí.

Pondelok (5.8.)  otvorí týždeň v znamení polojasnej oblohy.  Počas dňa sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky. Ranné teploty by nemali klesnúť pod 12 stupňov Celzia. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 18 až 25 °C.

Utorok (6.8) bude prevažne polojasný, popoludní s vyšším výskytom oblačnosti. Dažďové prehánky a búrky môžme očakávať v poobedných hodinách. Najnižšia ranná teplota bude na úrovni 14 až 16 °C, zatiaľ čo cez deň ukáže teplomer maximálne hodnoty 22 až 24 stupňov Celzia.

Streda (7.8) bude v znamení  zamračenej oblohy, z ktorej môžu spadnúť v ranných hodinách mierne zrážky. Ranné teploty by nemali klesnúť pod 16 °C a cez deň sa bude maximálna teplota vzduchu pohybovať od 22 do 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (8.8) sa bude v rámci počasia niesť v podobnom duchu ako predošlé dni. Obloha bude polojasná až zamračená a opäť nie sú vylúčené ani prehánky či búrky, najmä popoludní až večer. Teploty sa budú pohybovať od ranných 16 do denných 24 stupňov Celzia.

Piatok (9.8) by mal byť jasný až polojasný. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 14 až 16 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty dosiahnu 24 až 26 stupňov Celzia. Dažďové prehánky sa môžu vyskytnúť v poobedných hodinách.

Sobota (10.8) prinesie v ranných hodinách zvýšenú oblačnosť, ktorá by mala počas dňa ustúpiť. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 13 až 16 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty dosiahnu 22 až 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.8) zakončí víkend v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by zapršať nemalo. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 11 až 13 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty dosiahnu 26 až 28 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.