Druhý májový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivé počasie. Viacero dní bude slnečných, no naďalej treba počítať s prehánkami a vylúčené nie sú ani búrky. Mierne sa oteplí, keď sa maximálne denné teploty vzduchu vyšplhajú, niekedy aj výrazne, nad hranicu 20 stupňov Celzia.

Pondelok (9. 5.) prinesie ráno a večer malú, cez deň zväčšenú oblačnosť. Od poludnia až do večera môžeme očakávať prehánky, pričom vylúčené nie sú ani búrky. Práve popoludní zafúka prevažne juhozápadný vietor v nárazoch rýchlosťou do 8 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných 12 až 10 cez deň vyšplhajú na 18 až 20 °C.

Utorok (10. 5.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať len minimálna oblačnosť, pričom z prevažne jasnej oblohy pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 10 až 8 sa cez deň oteplí na 20 až 22 stupňov Celzia.

Streda (11. 5.) sa bude niesť v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy. Úhrn zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 10 až 8 do denných 22 až 24 °C.

Štvrtok (12. 5.) bude spočiatku slnečný, no obloha sa má zamračiť v druhej polovici dňa, kedy treba rátať aj s dažďom. Štvrtok bude najteplejším dňom v týždni, keďže teploty vzduchu sa z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhajú na 25 až 27 stupňov Celzia.

Piatok (13. 5.) má sprevádzať premenlivá, v podvečerných až večerných hodinách veľká oblačnosť. Podľa meteorologických modulov môžeme na piatok trinásteho očakávať aj búrky. Z ranných 14 až 12 sa cez deň oteplí na 22 až 24 °C.

Sobota (14. 5.) má byť slnečným dňom s len občasne zväčšenou oblačnosťou, z ktorej podľa predbežnej predpovede dážď prameniť nemá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 až 11 do denných 19 až 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (15. 5.) má priniesť spočiatku jasnú, v druhej polovici dňa už zamračenú oblohu, z ktorej môže ojedinele pršať. Teploty vzduchu sa z ranných 11 až 9 počas dňa vyšplhajú na 17 až 19 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.