Počas nasledujúceho týždňa náš čaká s výnimkou pár dní, podobné počasie aké sme mohli zažiť počas uplynulého víkendu. V úvode týždňa tak môžeme čakať opäť oblačnú až zamračenú oblohu a denné teploty vzduchu na úrovni najviac okolo päťnásť stupňov Celzia.

pocasie banska bystricaPondelok (15.5.) má priniesť prevažne veľkú, ráno a večer zmenšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota dosiahne 12 až 14 stupňov Celzia. Ráno očakávame teplotu v rozmedzí od štyroch do šiestich stupňov Celzia. Slovenský hydrometerologický ústav pre pondelkové ráno vydal aj výstrahu prvého stupňa pred prízemným mrazom.

Utorok (16.5.) začne s malou oblačnosťou, no deň bude opäť oblačný deň. Ranné, ale aj denné teploty vzduchu sa vyšplhajú do 14 stupňov Celzia. Slovenský hydrometerologický ústav zároveň opäť vydal výstrahu prvého stupňa pred prízemným mrazom.

Streda (17.5.) prinesie takmer jasný deň s najnižšou rannou teplotou vzduchu okolo sedem stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 14 stupňov Celzia.

Štvrtok (18.5.) má byť v znamení oblačného dňa s najvyššou teplotou vzduchu okolo 15 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude podobná ako v stredu, čiže okolo 7 stupňov Celzia. V čase okolo obeda treba počítať s miernymi dažďovými prehánkami.

Piatok (19.5.) bude polooblačný, pričom najnižšia ranná teplota oproti štvrtku stúpne na približne jedenásť stupňov Celzia. Cez deň sa vzduch ohreje najviac na 18 stupňov Celzia.

Sobota (20.5.) má priniesť už väčšiu oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu by mala prekonať hranicu 20 stupňov Celzia. Najnižšia ranná teplota vzduchu zostane podobná ako aj v piatok, čiže bude okolo 11 stupňov Celzia. Podvečer nie sú vylúčené ani dažďové prehánky.

Nedeľa (21.5.) bude z rána takmer jasná, no podvečer očakávame zamračenú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných jedenásť do popoludňajších pätnásť stupňov Celzia. Počas celého dňa očakávame dažďové prehánky.