Úvod decembra priniesol výrazné ochladenie a chladné počasie má pretrvávať aj v ďalšie dni. Cez týždeň bude najvyššia denná teplota vzduchu len tesne nad nulou.

Pansky diel, Sachticky, BBonline.sk, Banska Bystrica, 17.2.2014 pocasiePondelok (5.12.) má byť prevažne jasno alebo len malá oblačnosť. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí -6 až -8 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 2 stupne Celzia. Fúkať má slabý premenlivý vietor.

Utorok (6.12.) má priniesť opäť jasnú oblohu alebo len malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude znovu najviac do dvoch stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -8 do -10 stupňov Celzia.

Streda (7.12.) prinesie prevažne polojasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus štyri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na jeden stupeň Celzia nad nulou.

Štvrtok (8.12.) bude v znamení zamračeného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus sedem do popoludňajších dvoch stupňov Celzia. V noci zo štvrtka na piatok očakávame aj snehové prehánky.

Piatok (9.12.) má byť z rána oblačno, neskôr však oblačnosť bude ubúdať, a preto v poobedňajších hodinách očakávame polojasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude okolo -3 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na sedem stupňov Celzia.

Sobota (10.12.) bude v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajších +5 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.12.) má byť z rána takmer jasná obloha, po zvyšok dňa má prevládať už len jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo mínus 1 stupeň Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu neprekročí hranicu +8 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.