V najbližšom týždni môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať ochladenie, ktoré potrvá do stredy, meteorológovia hlásia mínusové teploty a tiež dažďové zrážky so snehom. Vo štvrtok sa oteplí a do konca týždňa teploty dosiahnu až 17 stupňov Celzia. Týždeň bude s veľkou oblačnosťou.

Pondelok (23. 3.) nás privíta ranné chladné počasie, teplota klesne až na -3 °C a v priebehu dňa sa oteplí, tešiť sa budeme zo slnka, ale teplota dosiahne maximálne 4°C. Väčšinu dňa bude polojasná obloha bez dažďových zrážok. V noci budú teploty dosahovať až -5°C. Fúkať bude severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 32 km/h.

Utorok (24. 3.) bude s jasnou oblohou, Denne teploty sa budú pohybovať od -2 do 5°C. V noci budú teploty dosahovať približne -5 °C. Cez deň bude fúkať severovýchodný vietor s rýchlosťou približne 15km/h, v nárazoch až 25km/h. Môžeme očakávať aj minimum zrážok.

Streda (25. 3.) bude zamračená, aj keď sa mierne oteplí. Očakávame teploty od rovnej nuly až 3°C, v noci bude prevažovať teplota okolo -2°C. Severovýchodný až východný vietor bude dosahovať rýchlosť 7 až 14 km/h, nárazovo až 22 km/h. V stredu sa mierne zvýši riziko zrážok, vyskytnúť sa môže aj dážď so snehom..

Štvrtok (26. 3.) bude prevažne polojasný až oblačný. Z rána sa môžu vyskytnúť snehové prehánky, cez deň sa bude teplota pohybovať od 4°C  do 14°C. V noci treba očakávať teploty okolo nuly. Pripraviť sa musíme aj na minimálne množstvo zrážok a vietor v nárazoch 20 km/h.

Piatok (27. 3.) bude celý oblačný až polooblačný. Ráno teplota klesne na 1°C, predpoludní sa bude postupne zvyšovať a popoludní dosiahne svoj vrchol s maximom 15°C. Očakávame minimálne zrážky so západným vetrom s rýchlosťou 10km/h.

Sobota (28. 3.) bude dňom oteplenia, teploty sa vyšplhajú až na 16 °C, avšak ráno a predpoludním sa budú pohybovať približne na úrovni okolo 3°C.Meteorológovia nehlásia žiadne zrážky, fúkať bude severný vietor s rýchlosťou 11km/h..

Nedeľa (29. 3.) zakončí týždeň oblačnosťou, teploty sa budú cez deň pohybovať od 11°C do maximálne 17°C, v noci v priemere 4°C. Neočakávame žiadne zrážky, fúkať bude severný vietor, ktorý dosiahne rýchlosť 8km/h.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.