Hoci sme len nedávno slávili sviatky jari, s počasím to vyzerá tak akoby žiadna jar ani nebola. Hneď v úvode týždňa očakávame teploty vzduchu na blížiace sa letným hodnotám. Premenlivosť apríla sa ale postupne prejaví naplno.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (4.4.) má byť polooblačno až oblačno. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od osemnásť do dvadsať stupňov Celzia, pričom ráno očakávame teplotu vzduchu na úrovni šesť až osem stupňov Celzia.

Utorok (5.4.) má priniesť prevažne polooblačný deň s maximálnou dennou a minimálnou rannou teplotou vyššou ako v pondelok. Cez deň bude teplota od 17 do 21 stupňov Celzia a ráno by teplota vzduchu mala byť od 7 do 9 stupňov Celzia.

Streda (6.4.) bude polojasná a teploty vzduchu budú opäť stúpať. Ráno sa môže najnižšia ranná teplota vzduchu pohybovať až na úrovni štrnásť stupňov Celzia. Cez deň bude denná teplota do 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (7.4.) prinesie  ochladenie, ráno by ešte mala byť teplota vzduchu od 10 do 12 stupňov Celzia a počas dňa teplota stúpne najviac k hodnote 16 stupňov Celzia. Celý deň by malo byť prevažne polooblačno a podvečer nie sú vylúčené ani dažďové prehánky.

Piatok (8.4.) bude v znamení oblačného dňa s najnižšou rannou teplotou vzduchu 14 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje na príjemných 18 stupňov Celzia.

Sobota (9.4.) so sebou prinesie najskôr veľkú oblačnosť, no postupne sa oblačnosť má rozpadať, a tak okolo podvečera by malo byť už polooblačno. Najnižšia ranná teplota vzduchu má byť približne 12 stupňov Celzia. Podobná teplota má byť aj počas celého dňa. Počítať musíme aj s výdatnejším dažďom.

Nedeľa (10.4.) má byť z rána poloblačná. Neskôr sa oblačnosť tak ako v sobotu rozpadne a už okolo obeda tak môžme očakávať krásnu polojasnú až jasnú oblohu. Najnižšiu rannú teplotu očakávame okolo sedem stupňov Celzia, počas dňa bude teplota okolo 10 až 12 stupňov Celzia.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.