BBonline.sk (Branislav Račko), moduly SHMÚ, AccuWeather.com, foto: D. Lukáč | 25.2.2018

Počasie v Bystrici: Aj v ďalších dňoch nás čakajú arktické mrazy

Počas najbližších dní bude výrazné ochladenie pokračovať, stále ku nám totiž mieria arktické mrazy. Denné teploty vzduchu cez týždeň by sa mali pohybovať takmer sústavne v mínuse, najviac však do mínus 16 stupňov Celzia. 

Pondelok (26.2.) by mali byť mrazy najtvrdšie, v noci z nedele na pondelok môže byť až mínus 16 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -15 do -7 stupňa Celzia a najvyššia denná teplota vystúpi na -5 stupňov Celzia. Obloha bude polojasná.

Utorok (27.2.) má byť oblačný. Ranná teplota sa má pohybovať od -14 do -9 stupňa Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude v rozmedzí od -9 po -6 stupňov.

Streda (28.2.) prinesie opäť zväčšenú oblačnosť. Ranná teplota sa bude pohybovať okolo -13 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude najviac mínus šesť stupňov Celzia.

Na Slovensko prídu extrémne arktické mrazy. Teploty môžu dosahovať až -23 °C

Štvrtok (1.3.) bude celý deň polojasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -12 až do najvyššej dennej teploty mínus štyri stupne Celzia.

Piatok (2.3.) sa obloha opäť zatiahne. V skorých ranných hodinách budú -10 stupňov Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi na mínus 1 stupeň Celzia.

Sobota (3.3.) bude o niečo horšia ako piatok. K oblačnosti sa pridajú občasné dažďové a snehové zrážky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus 2 až do poobedňajších plus štyroch stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (4.3.) by malo pretrvávať polojasné počasie. Teploty vzduchu budú od ranného -1 až do popoludňajších plus štyroch stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.