Počas najbližších dní bude výrazné ochladenie pokračovať, stále ku nám totiž mieria arktické mrazy. Denné teploty vzduchu cez týždeň by sa mali pohybovať takmer sústavne v mínuse, najviac však do mínus 16 stupňov Celzia. 

Pondelok (26.2.) by mali byť mrazy najtvrdšie, v noci z nedele na pondelok môže byť až mínus 16 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -15 do -7 stupňa Celzia a najvyššia denná teplota vystúpi na -5 stupňov Celzia. Obloha bude polojasná.

Utorok (27.2.) má byť oblačný. Ranná teplota sa má pohybovať od -14 do -9 stupňa Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude v rozmedzí od -9 po -6 stupňov.

Streda (28.2.) prinesie opäť zväčšenú oblačnosť. Ranná teplota sa bude pohybovať okolo -13 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude najviac mínus šesť stupňov Celzia.

Na Slovensko prídu extrémne arktické mrazy. Teploty môžu dosahovať až -23 °C

Štvrtok (1.3.) bude celý deň polojasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -12 až do najvyššej dennej teploty mínus štyri stupne Celzia.

Piatok (2.3.) sa obloha opäť zatiahne. V skorých ranných hodinách budú -10 stupňov Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi na mínus 1 stupeň Celzia.

Sobota (3.3.) bude o niečo horšia ako piatok. K oblačnosti sa pridajú občasné dažďové a snehové zrážky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus 2 až do poobedňajších plus štyroch stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (4.3.) by malo pretrvávať polojasné počasie. Teploty vzduchu budú od ranného -1 až do popoludňajších plus štyroch stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.