Quantcast

Záver novembra prinesie poriadnu zmenu v počasí. Hoci predchádzajúci týždeň vyzeral, akoby prichádzala jar, posledné novembrové dni nás presvedčia o opaku. 

pocasie banska bystrica sneh

Pondelok (28.11.) má byť prevažne jasný. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí nula až mínus dva stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 2 stupne Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav zároveň vydal počas celého dňa výstrahu prvého stupňa, a to kvôli očakávanej tvorbe snehových jazykov a závejov.

Utorok (29.11.) má priniesť opäť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na hodnoty -1 až 1 stupeň Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -2 do -4 stupne Celzia. V poobedňajších hodinách by sme mali počítať so silným vetrom, kvôli ktorému je vydaná aj výstraha prvého stupňa.

Streda (30.11.) prinesie z rána polojasnú oblohu, neskôr bude oblačnosť pribúdať, a preto má byť v poobedňajších hodinách už obloha zamračená. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus štyri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na dva stupne Celzia.

Štvrtok (1.12.) bude v znamení zamračeného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus dvoch do popoludňajších štyroch stupňov Celzia. Počas celého dňa by sme mali počítať s výraznými snehovými prehánkami, ktoré pretrvajú aj v noci zo štvrtka na piatok.

Piatok (2.12.) má byť polooblačno. Ranná, ale aj denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nula stupňov Celzia. Snehové prehánky očakávame najmä ráno a doobeda.

Sobota (3.12.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -3 do popoludňajších dvoch stupňov Celzia.

Nedeľa (4.12.) má byť zamračená. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo mínus 4 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu jedného stupňa nad nulou. Počas celého dňa sa môže vyskytnúť aj slabé sneženie.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.