Druhý júnový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť. Pršať má najmä v stredu, ale so zvýšeným rizikom úhrnu zrážok treba počítať aj počas iných dní.

Pondelok (6. 6.) bude dňom s premenlivou, no prevažne veľkou oblačnosťou. Úhrn zrážok však podľa meteorologických modulov ešte očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 až 12 do denných 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (7. 6.) prinesie zväčša veľkú oblačnosť, z ktorej môže prameniť aj úhrn zrážok. Južný až juhozápadný vietor zafúka okolo poludnia v nárazoch rýchlosťou 8 až 14 m/s. Z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí na 25 až 27 °C.

Streda (8. 6.) má byť zamračená a upršaná, pričom prehánky či búrky môžeme očakávať najmä v druhej polovici dňa. Teploty vzduchu sa z ranných 17 až 15 cez deň vyšplhajú na 22 až 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (9. 6.) má sprevádzať prevažne veľká oblačnosť. V druhej polovici dňa sa môžu vyskytnúť aj prehánky či búrky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 15 až 13 do denných 22 až 24 °C.

Piatok (10. 6.) sa má niesť v znamení premenlivej oblačnosti. V druhej polovici dňa treba rátať aj s prehánkami. Oproti predošlým dňom sa začne mierne otepľovať, keď sa vzduch z ranných 15 až 13 cez deň zohreje na 24 až 26 stupňov Celzia.

Sobota (11. 6.) už prinesie viac slnečných lúčov, keď má byť obloha podľa predbežnej predpovede jasná, prechodne polojasná. Dážď preto očakávať nemusíme. Opäť bude teplejšie, keď teploty vzduchu z ranných 15 až 13 cez deň stúpnu na 26 až 28 °C.

Nedeľa (12. 6.) má byť tiež slnečná a bez zrážok. Z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí na 27 až 29 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostaníc v centre Banskej Bystrice či v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.