Počas prvého novembrového týždňa očakávame mierne premenlivé počasie. Jasnú oblohu bude striedať zamračená a naopak. Podľa predpovedí meteorológov má byť v piatok ranná teplota vzduchu len na úrovni mínus dvoch stupňov Celzia.

pocasie jesenPondelok (31.10.) má byť jasný alebo len s malou oblačnosťou. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 1 až 3 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 9 až 11 stupňov Celzia.

Utorok (1.11.) má priniesť prevažne veľkú, cez deň prechodne zmenšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám zostane nezmenená. Ranná teplota vzduchu by mala tiež zostať totožná s pondelkovými hodnotami, a teda od 1 do 3 stupne Celzia.

Streda (2.11.) prinesie z rána zamračenú oblohu. Oblačnosť sa však postupne má rozpadať, a preto v poobedňajších hodinách môžeme očakávať takmer jasnú oblohu s najvyššou dennou teplotou vzduchu šesť stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť približne 4 stupne Celzia.

Štvrtok (3.11.) má priniesť polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 2 do popoludňajších 7 stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách nie sú vylúčené ani dažďové prehánky.

Piatok (4.11.) má byť ráno jasná obloha, avšak ranná teplota bude pod bodom mrazu, a to na úrovni okolo -2 stupne Celzia. Cez deň má oblačnosť pribúdať, a tak popoludní by mala opäť prevládať polooblačná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu by mala byť približne 5 stupňov Celzia.

Sobota (5.11.) bude v znamení zamračenej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 2 do popoludňajších 6 stupňov Celzia. Podvečer by sme mali počítať aj s dažďom.

Nedeľa (6.11.) bude prevažne zamračená. Ranná teplota vzduchu má byť okolo 3 stupňov Celzia. Cez deň sa teplota vzduchu ohreje najviac na 7 stupňov Celzia. V podvečerných hodinách by sa znovu mali prejaviť aj dažďové prehánky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.