Víkendové počasie prinieslo pozitívne zmeny. Po viacerých chladných dňoch denné teploty vzduchu prekročili hranicu 15 stupňov Celzia. Zmena v podobe oteplenia však dlho nepotrvá. S príchodom nového týždňa sa teploty vrátia na hodnoty okolo 10 stupňov Celzia a počítať musíme aj s výdatnými dažďovými prehánkami.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (17.10.) má byť oblačno až zamračené a zrána očakávame aj dažďové prehánky. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 7 až 9 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 11 až 13 stupňov Celzia.

Utorok (18.10.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu a dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne klesne, a to na 9 až 11 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia. Počas dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (19.10.) prinesie opäť zamračenú oblohu. Už z rána by sme mali rátať s dažďovými prehánkami, ktoré by mali pretrvávať aj po zvyšok dňa. Ranná, ale aj denná teplota vzduchu by sa mala pohybovať len okolo 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (20.10.) má byť znovu oblačný. Počítať musíme aj s dažďovými prehánkami, a to najmä podvečer. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných štyroch do popoludňajších ôsmich stupňov Celzia.

Piatok (21.10.) má byť zamračený s dennou teplotou vzduchu približne deväť stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude okolo 5 stupňov Celzia. Aj počas piatka by sme znovu mali rátať s dažďom, ktorý bude pretrvávať počas celého dňa.

Sobota (22.10.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných troch do popoludňajších 11 stupňov Celzia.

Nedeľa (23.10.) bude v znamení ďalšieho polooblačného dňa. Teploty vzduchu budú totožné so sobotňajšími hodnotami, a teda do jedenásť stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.