Aj tretí júnový týždeň bude v Banskej Bystrici prevažne slnečný, no už v pondelok treba počítať s búrkami. Najbližšie dni prinesú mierne ochladenie, ale teploty vzduchu v závere týždňa znovu stúpnu.

Pondelok (13. 6.) bude zrána slnečný, ale oblačnosť sa bude postupne zväčšovať. V popoludňajších až podvečerných hodinách treba počítať aj s prehánkami či búrkami. Potrápi nás aj silnejší nárazový vietor. Z ranných 15 až 13 cez deň oteplí na 24 až 26 °C.

Utorok (14. 6.) prinesie mierne ochladenie, keď sa teploty vzduchu z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhajú len na 20 až 22 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne jasná, okolo poludnia polojasná. Úhrn zrážok preto očakávať nemusíme. Opäť treba počítať so silnejším nárazovým vetrom.

Streda (15. 6.) bude v meste pod Urpínom taktiež slnečná, pričom očakávať môžeme len minimálnu oblačnosť. Pršať tak nebude. Vzduch sa z ranných 11 až 9 cez deň zohreje na 23 až 25 °C.

Štvrtok (16. 6.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti. V druhej polovici dňa sa podľa meteorologických modulov môžu vyskytnúť prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 až 11 do popoludňajších 24 až 26 stupňov Celzia.

Piatok (17. 6.) má sprevádzať prevažne zväčšená, k večeru už menšia oblačnosť. Podľa predbežnej predpovede treba s prehánkami rátať popoludní. Deň začne s teplotami na úrovni 15 až 13 stupňov Celzia. Popoludní ukážu teplomery v tieni maximálne hodnoty 23 až 25 °C.

Sobota (18. 6.) má byť v Banskej Bystrici slnečná, pričom oblačnosť sa má zväčšiť len prechodne. Dážď očakávať nemusíme. Z ranných 14 až 12 sa cez deň oteplí na 25 až 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 6.) začne pri ranných teplotách vzduchu od 16 do 14 stupňov Celzia, ktoré sa postupne vyšplhajú na 27 až 29 °C. Obloha bude opäť prevažne jasná. Oblačnosť sa má zväčšiť až k večeru.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.