Posledný septembrový týždeň prinesie dlho očakávané babie leto. Počas dňa by sa teploty vzduchu mali pohybovať okolo príjemných 20 stupňov Celzia, avšak s príchodom víkendu sa nad naše územie má znovu vrátiť chladné jesenné počasie.

Pondelok (25.9.) má byť oblačno až zamračené. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 8 do 10 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 14 až 16 stupňov Celzia. Počas dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (26.9.) má priniesť prevažne malú oblačnosť a počas celého dňa bude opäť fúkať slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na 18 až 20 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 6 do 8 stupňov Celzia.

Streda (27.9.) prinesie takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 14 až do popoludňajších 21 stupňov.

Štvrtok (28.9.) bude v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 12 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 19 stupňov.

Piatok (29.9.) prinesie oblačnú oblohu s dažďom a rannú teplotu okolo 12 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 16 stupňov Celzia.

Sobota (30.9.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 11 až do popoludňajších 15 stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách musíme počítať i s dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (1.10.) bude v znamení zamračenej oblohy a opäť aj s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 10 až do popoludňajších 12 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.