Horúce letné dni koncom pracovného týždňa vystriedali intenzívne dažďové zrážky, ku ktorým sa pridal aj chladný víkend. Už od ďalšieho týždňa nás však čakajú opäť teploty nad 20 stupňov Celzia, pričom meteorológovia predpokladajú aj ustupovanie oblačnosti.

Pondelok (3.7.) má byť spočiatku polooblačno, k večeru prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 12 do 14 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 20 až 22 stupňov Celzia.

Utorok (4.7.) má priniesť polooblačnú oblohu, miestami len malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 21 až 23 stupňov. Ranná teplota vzduchu bude od 9 až do 11 stupňov Celzia.

Streda (5.7.) prinesie ráno jasnú oblohu, avšak postupne očakávame mierne pribúdanie oblačnosti, a tak po zvyšok dňa má prevládať opäť polooblačná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (6.7.) bude v znamení takmer jasnej oblohy s rannou teplotou okolo 19 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 26 stupňov Celzia. Počas celého dňa sa môžu vyskytovať prechodné dažďové prehánky.

Piatok (7.7.) má byť oblačný, k večeru sa vyskytnú i dažďové prehánky, ktoré budú pretrvávať aj počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 19 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

Sobota (8.7.) prinesie z rána oblačnú až zamračenú oblohu a rannú teplotu okolo dvadsať stupňov Celzia. Postupne však očakávame ubúdanie oblačnosti, a tak už poobede by malo byť poloblačno. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.7.) bude polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 18 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.