Počas uplynulého víkendu sme si mohli užiť príjemné slnečné počasie s len krátkym prechodom dažďového frontu. Nasledujúci týždeň však už má prevládať premenlivé počasie. S príchodom ďalšieho víkendu príde i ochladenie či intenzívne dažďové prehánky.

Pondelok (12.6.) má byť prevažne polooblačno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 13 do 15 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (13.6.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 23 až 25 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od 14 až do 16 stupňov Celzia.

Streda (14.6.) prinesie ráno polooblačnú oblohu, avšak už doobeda očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak po zvyšok dňa bude prevládať oblačná až zamračená obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (15.6.) bude v znamení takmer jasnej oblohy s rannou teplotou okolo 16 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 22 stupňov Celzia v tieni.

Piatok (16.6.) má byť oblačno, poobede a k večeru sa vyskytnú i dažďové prehánky, ktoré budú pretrvávať aj počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Sobota (17.6.) prinesie polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo trinásť stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 19 stupňov Celzia. Počas celého dňa by mali pretrvávať dažďové zrážky.

Nedeľa (18.6.) bude polooblačná a opäť aj s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 13 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.