Počas jarmočného víkendu sa denné teploty vzduchu vyšplhali nad 20 stupňov Celzia a podobne príjemné počasie nás čaká ešte aj v pondelok. Už od utorka sa však na naše územie vráti opäť chladné jesenné počasie.

Pondelok (11.9.) má byť oblačno a z rána i dážď. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 22 až 24 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre tento deň aj výstrahu prvého stupňa, a to kvôli očakávanému vetru na horách v polohách nad cca 1 500 metrov.

Utorok (12.9.) má priniesť opäť oblačnú až zamračenú oblohu a počas celého dňa aj dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 16 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť okolo 14 stupňov Celzia.

Streda (13.9.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 10 až do popoludňajších 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (14.9.) bude z rána v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 13 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak v poobedňajších hodinách má prevládať znovu zamračená obloha. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 21 stupňov.

Piatok (15.9.) prinesie oblačnú oblohu a rannú teplotu okolo 11 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 16 stupňov Celzia.

Sobota (16.9.) má byť opäť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 12 až do popoludňajších 18 stupňov Celzia. V ranných hodinách musíme počítať aj so slabšími dažďovými prehánkami.

Nedeľa (17.9.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 14 až do popoludňajších 19 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.