Nasledujúci týždeň prinesie pravé aprílové počasie. Zatiaľ čo v úvode týždňa budú teploty nad 20 stupňov, už od stredy očakávame výrazné ochladenie, ku ktorému sa pridajú aj dažďové prehánky. Príjemné jarné teploty by sa však už od nedele mali opäť vrátiť.

Pondelok (3.4.) má byť spočiatku jasný, postupne až oblačný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí dvadsať až dvadsaťdva stupňov Celzia.

Utorok (4.4.) má priniesť jasnú oblohu alebo len malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude do 22 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od 8 až do 10 stupňov Celzia.

Streda (5.4.) bude oblačná s rannou teplotou okolo deväť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude 15 stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách treba počítať aj s dažďom.

Štvrtok (6.4.) prinesie polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných šesť do popoludňajších 9 stupňov. Počas celého dňa by sme sa mali pripraviť aj na slabé dažďové prehánky.

Piatok (7.4.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu a počas celého dňa opäť aj dážď. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 4 až do popoludňajších 8 stupňov Celzia.

Sobota (8.4.) prinesie polooblačnú oblohu s rannou teplotou okolo 6 stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude na úrovni približne 10 stupňov Celzia.  Cez deň sa môžu vyskytnúť aj slabé dažďové prehánky.

Nedeľa (9.4.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných sedem až do popoludňajších 15 stupňov Celzia. Najmä v podvečerných hodinách by sme sa mali pripraviť aj na dažďové prehánky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.