Týždeň na prelome mesiacov august a september prinesie sychravé počasie, pričom dážď nás bude v Banskej Bystrici trápiť takmer na dennom poriadku. Aj naďalej bude chladno, keď sa maximálne denné teploty vzduchu budú šplhať len k úrovni 20 °C.

Pondelok (30. 8.) prinesie veľkú oblačnosť a najmä v skorých ranných hodinách aj dážď. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 15 až 17 do nočných 11 až 9 stupňov Celzia.

Utorok (31. 8.) zakončí mesiac august v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej bude pršať najmä v prvej polovici dňa. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 14 až 16, v noci klesne na 11 až 9 °C.

Streda (1. 9.) bude prvým septembrovým a zároveň sviatočným dňom s pretrvávajúcou veľkou oblačnosťou. Obloha by sa mala vyjasniť až vo večerných hodinách. Opäť treba počítať aj s prehánkami. Z najvyšších denných 14 až 16 sa v noci ochladí na 12 až 10 stupňov Celzia.

Štvrtok (2. 9.) prinesie čiastočné vyjasnenie oblohy. V tento polooblačný deň podľa meteorologických modulov predbežne pršať nemá. Cez deň sa oteplí na 17 až 19 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne ku 10 až 8 °C.

Piatok (3. 9.) bude cez deň jasný až polojasný. Zväčšenú oblačnosť môžeme očakávať až vo večerných hodinách. Úhrn zrážok počas tohto dňa predbežne očakávať nemusíme. Maximálna denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 19 až 21, v noci sa ochladí na 12 až 10 stupňov Celzia.

Sobota (4. 9.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou, pričom v druhej polovici dňa môžeme očakávať aj úhrn zrážok. Teplota vzduchu z najvyšších denných 19 až 21 v noci klesne ku 12 až 10 °C.

Nedeľa (5. 9.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti, z ktorej môže v druhej polovici dňa prameniť dážď. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí najvyšších denných 19 až 21 a nočných 12 až 10 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.