Ako predošlé dni, tak aj úvod 32. kalendárneho týždňa bude v Banskej Bystrici sprevádzať dážď a vzhľadom na ročné obdobie nízke teploty vzduchu. Oteplí sa až v druhej polovici týždňa, kedy si už užijeme aj viac slnečných lúčov.

Pondelok (7. 8.) bude zamračený, pričom pršať má od poludnia až do noci. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Bude chladno, keď sa teploty vzduchu z ranných 14 až 12 cez deň vyšplhajú len na 14 až 16 °C.

Utorok (8. 8.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať už čiastočne vyjasnená obloha, z ktorej však podľa meteorologických modelov SHMÚ môže ojedinele spadnúť pár kvapiek. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 11 až 9 do popoludňajších 17 až 19 stupňov Celzia.

Streda (9. 8.) prinesie zamračenú oblohu, z ktorej má pršať v druhej polovici dňa, najvýdatnejšie popoludní. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 11 až 9 a počas dňa vystúpia na 17 až 19 °C.

Štvrtok (10. 8.) sa bude niesť v znamení premenlivej, ale prevažne malej oblačnosti. Napriek tomu musíme počítať s občasnými prehánkami. Vzduch sa z ranných 12 až 10 v priebehu dňa zohreje na 21 až 23 stupňov Celzia.

Piatok (11. 8.) už má byť v Bystrici slnečný, prechodne polooblačný a len s minimálnym rizikom úhrnu zrážok. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí na 22 až 24 °C.

Sobota (12. 8.) má taktiež priniesť prevažne jasnú oblohu, takže dážď už očakávať nemusíme. Teploty vzduchu sa z ranných 14 až 12 cez deň vyšplhajú na 24 až 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (13. 8.) má zakončiť druhý augustový týždeň v duchu polojasnej oblohy, podľa predbežnej predpovede bez úhrnu zrážok. Opäť bude o čosi teplejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 16 až 14 do popoludňajších 26 až 28 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.