Mesto pod Urpínom čaká polooblačný týždeň. Väčšia oblačnosť príde nad stredné Slovensko až cez víkend, kedy sa očakáva aj menšie sneženie.

sneh11Pondelok (2.12) bude v Banskej Bystrici z rána polooblačný neskôr prevažne jasný. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -1 do +5 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Banská Bystrica na pondelok výstrahu 1. stupňa pred silným vetrom.

Utorok (3.12) bude jasný, podvečer môže oblačnosti pribudnúť. Zrážky predpokladané nie sú. Teplota vzduchu bude najnižšie na úrovni -1 a najviac plus 3 stupne Celzia.

Streda (4.12) prinesie väčšiu oblačnosť, ale sneh ani dážď očakávaný nie je. Ráno očakávajte teplotu okolo -2 stupne Celzia, popoludní najviac +3 stupne.

Štvrtok (5.12) bude polooblačný pri rovnakom rozmedzí teploty vzduchu od -3 do +3 stupne.

Piatok (6.12) má do Banskej Bystrice priniesť nárast oblačnosti, nárazový vietor a tiež menej výdatné snehové zrážky. Teplota vzduchu sa udrží pod bodom mrazu, najnižšie klesne k úrovni -2 stupne. Počítať ale musíme s nepríjemným vetrom.

Sobota (7.12) má byť naďalej oblačná a stále mrazivá, keď priemerná denná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -3 stupne Celzia. Opäť sa môže vyskytnúť sneženie, pričom bude fúkať nepríjemný severozápadný vietor.

Nedeľa (8.12) bude z rána chladná pri teplote až okolo úrovne -5 stupňov Celzia, popoludní stúpne k -2 stupňom. Bude polooblačno, neskôr oblačno. Znova sa môže vyskytnúť menej výdatné sneženie.