Teploty vzduchu sa na čas opäť vzdialia od bodu mrazu. Spôsobí to, okrem iného, aj zväčšená vlhkosť vzduchu spôsobená aj väčšou oblačnosťou. Z tej nad Banskou Bystricou najmä v závere týždňa výraznejšie zaprší.

pocasiePondelok (7.10) bude minimálna ranná teplota na úrovni okolo osem stupňov Celzia, pričom počas dňa sa až zdvojnásobí. Obloha bude prevažne jasná až polooblačná. Zrážky nehrozia.

Utorok (8.10) by mal byť ráno len mierne chladnejší, pri ceste do práce či školy sa pripravte na sviežich šesť stupňov, ale postupne sa vzduch opäť ohreje na zhruba 17 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne jasná.

Streda (9.10) už prinesie nad Banskú Bystricu nárast oblačnosti, z tej môže navyše popoludní aj vytrvalejšie pršať. Teplota vzduchu stúpne na maximálne 15 stupňov Celzia.

Štvrtok (10.10)  bude zamračený a upršaný. Zrážky sa budú zintenzívňovať najmä večer. Teplota vzduchu sa bude počas dňa pohybovať v rozmedzí od deviatich do trinástich stupňov Celzia.

Piatok (11.10) neprinesie žiadnu výraznejšiu zmenu na oblohe. Pri pohľade na ňu vám stále do tváre naprší, a to takmer počas celého dňa. Oteplí sa ale vzduch, keď teplomery ukážu až 16 stupňov Celzia.

Sobota (12.10) by predbežne mala byť polooblačná, ale podvečer môže aj spŕchnuť. Teplota vzduchu stúpne na 18 stupňov Celzia. Minimálna nočná teplota by nemala klesnúť pod 9 stupňov.

Nedeľa (13.10) síce ešte v ranných hodinách môže priniesť niekoľko dažďových kvapiek, ale obloha sa začne vyjasňovať. Vzduch sa ohreje na maximálne 17 stupňov Celzia.