V noci z nedele na pondelok sa definitívne lúčime s tohtoročným letom. Už počasie posledných dní pripomínalo jeseň, avšak to pravé jesenné nás ešte len čaká. Premenlivá oblačnosť a silný vietor budú sprevádzať nasledujúce dni v Banskej Bystrici.

pocasiePondelok (23.9.) bude z rána polojasný, neskôr oblačný. Teplota vzduchu stúpne najviac na 16 stupňov Celzia. Okolo obeda by nás nemal prekvapiť ani slabší dážď. Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica výstraha SHMÚ 2. stupňa pred silným vetrom, ktorý môže najmä na kopcoch dosiahnuť rýchlosť do 32 metrov za sekundu.

Utorok (24.9.) má byť od rána zamračený. V ranných hodinách, kedy bude teplota vzduchu len na úrovni okolo dvanásť stupňov Celzia, môže aj pršať. Podvečer sa môže obloha začať vyjasňovať. Maximálna teplota vzduchu stúpne na 15 stupňov. Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica výstraha SHMÚ 2. stupňa pred silným vetrom, ktorý môže najmä na kopcoch dosiahnuť rýchlosť do 32 metrov za sekundu.

Streda (25.9.) by mala byť príjemnejšia. Obloha už nebude tak zamračená a k slovu sa dostanú aj slnečné lúče. Oblačnosti bude mierne viac podvečer. Zrážky ale nehrozia a teplota vzduchu sa vyšplhá na 19 stupňov Celzia.

Štvrtok (26.9.) bude prevažne jasný až polooblačný, aj keď okolo poludnia hrozia dažďové zrážky. Maximálna denná teplota vzduchu bude naďalej na úrovni okolo 17 stupňov Celzia. Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica výstraha SHMÚ 1. stupňa pred silným vetrom, ktorý môže najmä na kopcoch dosiahnuť rýchlosť do 24 metrov za sekundu.

Piatok (27.9.) síce dopoludnia bude prevažne jasný, neskôr ale oblačnosť narastie. Maximálna teplota vzduchu klesne na 16 stupňov Celzia.

Sobota (28.9.) má byť predbežne oblačná s maximálnou teplotou vzduchu do 16 stupňov Celzia. Riziko dažďových zrážok narastie až podvečer.

Nedeľa (29.9.) by mala byť zamračená a daždivá. Vzduch bude chladný, keď počas dňa teplomery ukážu maximálne 14 stupňov Celzia.