Osemnásty kalendárny týždeň, v ktorom nás čaká aj sviatok, nám nedopraje ani jeden úplne slnečný deň, avšak aj opaľovacie krémy nájdu na strednom Slovensku svoje uplatnenie. Zvlášť pri aktuálne tenšej ozónovej vrstve nad Európou.

DSC02182Pondelok (29.4.) bude v Banskej Bystrici o niečo teplejší, než víkendové dni. Teplota vzduchu sa popoludní vyšplhá na 22 až 24 stupňov v chládku. Bude polooblačno, pričom popoludní sa môže obloha viac zatiahnuť. Zrážky ale očakávané nie sú.

Utorok (30.4.) bude z rána jasný, popoludní oblačnejší, ale mimoriadne teplý, až letný. Ranné teploty sa budú pohybovať okolo 18 a popoludňajšie až do 28 stupňov Celzia.

Streda (1.5.), a teda Sviatok práce, bude ideálna na výlety a oddych v prírode. Maximálna denná teplota vzduchu stúpne do 26 stupňov Celzia a obloha bude prevažne jasná.

Štvrtok (2.5.) má byť z rána jasný a následne musíme opäť očakávať nárast oblačnosti. Popoludní sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Teplota vzduchu sa vyšplhá na maximálne 26 stupňov Celzia.

Piatok (3.5.) prinesie nad Banskú Bystricu zmenu počasia. Obloha bude zatiahnutá a počas celého dňa počítačové predpovedné moduly meteorologických serverov predpovedajú riziko zrážok, možná je aj výraznejšia búrka. Už podvečer by sa mala začať obloha vyjasňovať. Front oblačnosti so sebou prinesie aj ochladenie vzduchu k dvadsiatim stupňom Celzia.

Sobota (4.5.) bude už prevažne jasná a riziko zrážok je predbežne minimálne, a to len ak popoludní s miernym nárastom oblačnosti. Teplota vzduchu sa opäť vyšplhá k 24 stupňom Celzia.

Nedeľa (5.5.) môže byť oproti sobote mierne oblačnejšia, ale aj tak sa ku nám prederú slnečné lúče. Zrážky sa môžu vyskytnúť opätovne len s nárastom oblačnosti popoludní a podvečer. Vzduch sa aj počas posledného dňa týždňa vyšplhá ku 24 stupňom Celzia.