Víkendové chladné maximá okolo piatich stupňov Celzia vystrieda postupné otepľovanie až k víkendovej devätnásť stupňovej teplote vzduchu.

Typický jarný týždeň bude striedať slnečné lúče s oblačnosťou i dažďom. Veľkonočný pondelok bude prevažne jasný s pomerne chladným ránom. Ak budú chlapci oblievať dievčatá vonku, mali by im pripraviť rovno aj uterák, pretože pri ranných teplotách do päť stupňov ich ešte môže poriadne zamraziť. Popoludní by mala teplota stúpnuť maximálne k deviatim stupňom. Maximá okolo štrnástich až pätnástich stupňov potom možno očakávať v utorok a stredu. Aj rána už po tieto dni budú teplejšie a utorok bude ešte, podobne ako pondelok, prevažne jasný. Iné to už bude v stredu, kedy začne postupne oblačnosti pribúdať.

Slnko, ktoré v týchto dňoch vychádza krátko pred šiestou a zapadá okolo pol ôsmej večer, vo štvrtok takmer neuvidíme. Zo zamračenej oblohy totiž počítačové predpovedné moduly meteorologických serverov predpovedajú veľkú možnosť dažďových zrážok práve v predposledný pracovný deň týždňa a prípadne ešte aj v piatok v ranných a dopoludňajších hodinách. Potom sa už ale začne obloha vyjasňovať až do soboty, ktorá by mala byť najteplejším dňom týždňa. Teplomery by nám mohli ukazovať až okolo 19 stupňov Celzia. Už v sobotu popoludní začne oblačnosť opäť rásť, teplota mierne klesať a v nedeľu možno očakávať znovu občasné dažďové zrážky.