_DSC5732Od stredy 16. septembra do utorka 22. septembra mali ľudia v celom Banskobystrickom kraji možnosť už po tretíkrát nazrieť do farebného sveta dobrovoľníctva a pomôcť dobrej veci.

Kampaň prekonala účasť z minulého roku. Presne 1891 dobrovoľníkov v 81 organizáciách po celom Banskobystrickom kraji odpracovalo spolu 9733 hodín, bez nároku na honorár. Sprievodných podujatí sa zúčastnilo ďalších viac ako 1358 účastníkov.

Tohtoročné motto „Vyfarbi ho s nami!“ sa odrazilo v množstve pestrých aktivít, nielen obrazne ale aj doslovne. Dobrovoľníci vymaľovali ulice, lavičky, preliezky, opravovali chránené domy, skrášľovali verejné priestranstvá, inštalovali náučné chodníky, ukladali knihy, vyrábali učebné pomôcky, pomohli klientom rôznych zariadení pri denných aktivitách, ale hlavne spestrili svoj aj niečí deň. Okrem toho sa zrealizovalo množstvo sprievodných aktívít, ako napríklad diskusií o dobrovoľníctve.

DSC_3710Týždeň dobrovoľníctva vyvrcholil záverečnou párty pre zapojených dobrovoľníkov 22. septembra o 19:00 hod. v Záhrade – Centre nezávislej kultúry v Banskej Bystrici, ktorá bola zároveň aj narodeninovou oslavou 15-ho výročia založenia Centra dobrovoľníctva.

Organizátori kampane z občianskeho združenia Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici, sú spokojní. „Opäť nás potešila vyššia účasť oproti minulému i predminulému roku. Je to znak, že ľuďom sa táto kampaň páči, a nás to motivuje v jej pokračovaní. Ďakujeme všetkým, ktorí vyfarbili Týždeň dobrovoľníctva spolu s nami,“ uzatvára koordinátorka kampane Jana Oravcová.

Hlavnými partnermi Týždňa dobrovoľníctva 2015 boli Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Nadácia Orange a Mesto Banská Bystrica.