Po odchodoch trénera Országha a útočníkov Whitea a Luntera opúšťajú káder baranov ďalšie opory. Kým kapitán nedávno skončenej sezóny Radomír Heizer odchádza do neďalekého Česka, brankár Zane Kalemba ide skúsiť šťastie do Dánska.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaSpod Urpína si to na svoje prvé zahraničné angažmán namieril najproduktívnejší hráč minulej sezóny Radomír Heizer, ktorý sa upísal českému extraligistovi z Karlových Varov. Dvadsaťšesťročný gelnický rodák sa v priebehu niekoľkých sezón zaradil medzi ťahúňov mužstva. Dres s baranom na hrudi obliekol v 206 zápasoch s bilanciou 42 gólov a 58 asistencií.

Radomír Heizer podpísal s Karlovými Varmi ročný kontrakt s následnou opciou na jeden rok. V klube sa stretne aj so svojimi krajanmi, konkrétne s bývalým banskobystrickým spoluhráčom Branislavom Kubkom a úradujúcim slovenským majstrom Radkom Deylom.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 30.03.2014, Banska BystricaNa margo slovenského útočníka sa pre oficiálny web českého extraligistu vyjadril generálny manažér Miroslav Vaněk: „ Radomír Heizer je univerzálny hráč, ktorý môže hrať na všetkých troch postoch v útoku. Ak sa zapracuje, môže byť platný v ofenzívnej i defenzívnej činnosti. Mal by byť výborným hráčom do oslabení a presilových hier, do ktorých s ním počítane. Vie výborne pracovať v predbránkovom priestore odkiaľ už dal množstvo gólov. Posledná sezóna sa mu veľmi podarila a to i bodovo. Je v ideálnom veku, v slovenskej extralige nazbieral dostatok skúseností a mi dúfame, že si veľmi rýchlo zvykne na český hokej a pomôže nášmu tímu.”

Spolu s ním je na odchode aj brankárska jednotka Zane Kalemba. Ten podpísal ročný kontrakt s účastníkom najvyššej dánskej súťaže, Rungsted. Rodák z amerického Saddle Brooku patril v nedávno skončenom ročníku k najlepším gólmanom Tipsport Extraligy. V 49 zápasoch inkasoval len 116 gólov a výrazne tak pomohol Bystričanom k bronzovým medailám. Percentuálnu úspešnosť zásahov vyšponoval na vynikajúcich 93,02 %. Po Poľsku a Slovensku je to pre tohto amerického legionára v priebehu troch rokoch tretia európska zastávka.