Do nového 42. kalendárneho týždňa vstúpime pri pokračujúcom zamračenom a upršanom počasí, ktoré sa však v jeho druhej polovici zmení na príjemnú slnečnú jeseň.

Úvodné tri dni týždňa prinesú v Banskej Bystrici takmer rovnaký charakter počasia. Na našimi hlavami bude obloha takmer úplne zamračená, až do stredy musíme počas dní počítať s prehánkami i celodenným dažďom. Ten bude najintenzívnejší od utorka večera do stredajšieho dopoludnia. Veľká oblačnosť a relatívne vysoká vlhkosť budú až do stredy udržiavať približne rovnaké teploty vzduchu. Teplomer by mal počas dní priemerne ukazovať okolo 13, maximálne 15 stupňov Celzia. Keďže obloha bude zamračená aj počas nocí, teplota sa relatívne udrží aj vtedy, keď nočné minimálne teploty by nemali klesnúť pod deväť stupňov Celzia.

Už v stredu popoludní by sa postupne mohla obloha začať vyjasňovať a štvrtok by už mal byť prevažne jasný. Maximálna denná teplota však klesne len na 14 stupňov Celzia. Slnečné lúče ale začnú pomaly vzduch prehrievať a v piatok a sobotu, ktoré by mali byť takmer úplne jasné, stúpne teplota vzduchu až na 19 stupňov Celzia. Najpríjemnejšie bude od obeda do zhruba 16-tej hodiny, kedy sa napriek pretrvávajúcemu jasu Slnka začne vzduch citeľne ochladzovať a klesne až na nočných 7 stupňov. Nedeľa ešte bude podobne príjemným dňom, no popoludní môže začať oblačnosť výraznejšie rásť.

Slnko v týchto dňoch nad našim územím vychádza niečo po siedmej hodine ráno, za horizont Kremnických vrchov naopak zapadá už pred trištvrte na šesť. To sa mierne zmení v závere mesiaca, keď 28. októbra končí letný čas. O dva týždne tak posunieme hodinky o jednu nočnú hodinu dozadu. Tým pádom však budeme podvečer svietiť už pred piatou hodinou.