V 7. kole Tipsport ligy pocestovali barani do Liptovského Mikuláša. Liptáci tento ročník súťaže nezačali ideálne, pretože zo šiestich zápasoch dokázali získať body len proti Novým Zámkom. Na druhej strane si Banskobystričania taktiež neviedli v posledných dvoch zápasoch veľmi dobre. V tomto dueli si však barani ľahko poradili so súperom a domov si tak nesú tri body.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci hráči. V 3. minúte dokázala rýchla kontra bratov Hunovcov poslať Liptákov do vedenia. Barani po inkasovanom góle zatlačili domácich a prevzali aktivitu na svoje hokejky. V 8. minúte sa dostal do veľkej šance Bartánus, ale ani na dvakrát nedokázal prekonať Zalivina. Banskobystričania svojou aktivitou dokázali v 13. minúte vyrovnať zásluhou Southorna. Radosť na strane hostí prišla aj o dve minúty neskôr, keď po vhodenom buly Southorn okamžite vypálil, a pripísal si druhý gól. V závere prvej dvadsaťminútovky odskočili barani na rozdiel dvoch gólov po presnom zásahu Šoltésa.

Druhá tretina začala na oboch stranách pokojnejšou hrou. Striedali sa však aj nepresnosti. V 24. minúte inkasoval nepríjemnú strelu do tváre Bartánus, po ktorej sa hra na dlhšie prerušila. Banskobystričania naďalej pozorne bránili a držali si dvojgólový náskok. Liptákom tak nezostalo nič iné, len čakať na chyby súpera. V druhej dvadsaťminútovke sa hralo dlhšie bez vylúčenia, pretože početná výhoda by výrazne zmenila vývoj zápasu. Na rozdiel od prvej tretiny sa hra presunula k mantinelom. Baranom patril opäť záver tretiny, keď Lunter zvýšil na 1:4.

Do záverečnej tretiny tak nastupovali hostia s trojgólovým náskokom. Hneď v úvode sa ocitol vo veľkej šanci Bartánus, ale jeho blafák neprekvapil Zalivina. Banskobystričania poskytli domácim viaceré početné výhody. Liptáci však početné výhody nedokázali zúžitkovať a v prvej desaťminútovke platil stále stav 1:4. Vylúčenia sa preniesli aj na stranu domácich. V 54. minúte nabral rýchlosť v strednom pásme Kabáč, ale jeho dobrá strela neprekvapila gólmana Liptovského Mikuláša. Zápas sa však postupne dohrával a barani držali hru pevne v rukách. V závere spečatil výsledok na 1:5 Wahla a po dvoch prehrách si barani pripisujú dôležité víťazstvo.

Tipsport liga – 7. kolo – Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Ri. Huna – 13. Southorn (Šoltés, Jääskeläinen), 15. Southorn (Šoltés), 20. Šoltés (Hickmott), 40. Lunter (Štastný), 58. Wahl (Hickmott, Southorn).

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin – Kurali, Mezovský, Cebák, Smutný, Petran, Droppa, Nemec, Burzík – Kriška, Ro. Huna, Ri. Huna – Ru. Huna, Oško, J. Sukeľ – Macík, Ozollins, Kalousek – Nechaj, Uhrík, Piatka.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, Ďatelinka, Brejčák, Nemčík, Biro, Petrinec – Šoltés, Hickmott, Jääskeläinen – Lunter, Štastný, Lamper – Fafrák, Wahl, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth.

13  MHk 32 Liptovský Mikuláš 7 1 0 0 6 9:29 3

V ďalšom kole privítajú Banskobystričania pod Urpínom Trenčín. Zápas sa odohrá v útorok 1. októbra o 17.30 hod.