Pátranie po niekdajšom riaditeľovi banskobystrickej nemocnice i ďalších zdravotníckych zariadení v regióne trvá už vyše týždňa.

“Polícia od nahlásenia nezvestnosti intenzívne pátra po nezvestnom mužovi ako aj po jeho vozidle, vykonávajú sa previerky na všetkých vytipovaných miestach a o spoluprácu bola požiadaná aj polícia Českej republiky,” informovala médiá hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Päťdesiatsedem ročný MUDr. Pavol Učník je nezvestný od 1. mája, kedy ho naposledy videl jeho syn o 13.00 h vo fotoateliéri na Komenského ulici v Banskej Bystrici. Pri odchode nezvestný synovi oznámil, že ide na stretnutie, ktoré nekonkretizoval. Odišiel na osobnom motorovom vozidle Škoda Octavia combi, vo farbe zelenej metalízy, s evidenčným číslom ZH 058 BF. Od vtedy o ňom nemá nikto žiadne správy.

Polícia prosí občanov, aby akékoľvek informácie, ktoré pomôžu pri vypátraní nezvestného muža alebo jeho automobilu, oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.