Aktualizácia 6.3.2015 o 22.30 h: Podľa informácií z prostredia rodiny, sa mladík vo večerných hodinách sám prihlásil polícii a pátranie je tak ukončené.

david melo pzsrPäťnásťročný študent banskobystrického športového gymnázia sa nedostavil na včerajší atletický tréning a neprišiel domov, v noci kontaktovala jeho mama políciu.

Pätnásťročný Dávid Mello z Poník bol naspoledy videný včera ráno v Kapitulskej ulici. Neskôr už neprišiel na spomenutý tréning, mobilný telefón má vypnutý. Už od večera po ňom pátra polícia. Podľa informácií Televízie Joj navyše trpí aspergerovým syndrómom, ktorý sa u neho občasne prejavuje sťaženou komunikáciou.

Keďže bol Dávid zanietený bežec, do pátrania sa zapojili aj mnohí bežci združení okolo banskobystrického MarathonBB tímu, ktorí zároveň poznajú bežecké trasy, kde zvykol behávať. Pridať sa môžete aj vy, bežci svoje trasy koordinujú na facebooku. Ako na sociálnych sieťach informovala jeho matka, stopy vedú aj k možnosti, že nasadol na niektorý z vlakov.

Dávid je vysoký  165 centimetrov, váži 60 kilogramov je športovej atletickej postava, má tmavohnedé krátke vlasy. Naposledy mal na sebe čierne nohavice, modrú zimnú bundu, ruksak (s bežeckým oblečením šedo-čiernej farby), tenisky zn. Adidas, čiernu čiapku.

Polícia žiada, aby verejnosť prípadné informácie o hľadanej osobe poskytla na najbližšom útvare polície alebo ich ohlásili na čísle 158.