Aj keď na piatok a sobotu zrovna meteorológovia nepredpovedajú najlepšie počasie, aktuálne teploty si otvorenie plážového kúpaliska priam vyžiadali. Už 27. mája o 11.00 h sa pre verejnosť otvoria brány banskobystrického termálneho plážového kúpaliska – Aqualand. Zatiaľ čo na krytej plavárni Štiavničky si za niečo vyše troch eur zaplávate hodinu, za 3,50 si pod holým nebom zaplávate celý deň. Deti s výškou do 150 centimetrov zaplatia 2,50 eura a deti pod 120 centimetrov neplatia vstupné vôbec. Polovičnú cenu základného vstupného zaplatia aj dôchodcovia a zdravotne ťažko postihnutí občania. Od pondelka do piatka platí aj tradičná zľava na vstup po 16.00 h. Tobogán a lehátka máte v cene, rovnako aj možnosť zahrať si plážový volejbal, nohejbal či stolný tenis. V prípade, že budete chcieť pri vlani vynovenom kúpalisku odparkovať svoje vozidlo, pripravte si na celodenné parkovné dve eurá.

Kúpalisko HOLIDAY PARK v Kováčovej otvárajú až 18. júna. Základné vstupné na tomto obľúbenom kúpalisku by malo byť pre tento rok vo výške 4 eur pre dospelú osobu a zľavnené vstupné vo výške 3 eur za celý deň. Ďalšie termálne kúpalisko v areáli kúpeľov na Sliači, je otvorené už od 1. mája. Základné vstupné je tu vo výške 2 eur na deň. Kúpalisko na Sliači má vždy v piatok sanitárny deň.

Banskobystrická plaváreň Štiavničky bude po väčšiu časť leta otvorená súbežne s kúpaliskom. Bazény plavárne budú vypustené úplne od 4. do 17. júla. Už od tohto týždňa až do konca júna čakajú návštevníkov plavárne aj obmedzenia od 16.00 do 18.00 h, kedy môže byť bazén plne obsadený na účely plaveckých tréningov. Najbližšie bude plaváreň úplne uzavretá opäť v prvý pondelok v mesiaci – 6. júna, kedy prebehne sanitárny deň.