Najočakávanejším podujatím sezóny na banskobystrickej Starej Tržnici je Piknikovica. A dočkali sme sa jej aj toto leto. Koná sa už tento týždeň od stredy do soboty a jej témou je Hudobná púť.
Prvá Piknikovica na Starej Tržnici sa uskutočnila koncom júla 2022 a hneď si získala obľubu u návštevníkov. Aj aktuálny, v poradí štvrtý ročník Piknikovice, prinesie veľa hudby, zábavy, dobrého jedla a určite aj skvelej atmosféry. Každý deň Piknikovice bude na inú nôtu. Iný hudobný štýl, iní umelci, iní hostia.
Hudobná púť začne v stredu 16. júla a naladí vás na jazz. Predstaví sa duo Smooth Camel – Lukáš Šnábel (gitara) a Lucia Klačanská (spev). Deti poteší maľovanie na tvár od Maľovanô (17.00 – 22.00 h).
Štvrtok 17. júla sa bude niesť v znamení latino. Eusebio a DJ Iko vás iste patrične rozhýbu a roztancujú. Maľovanô bude maľovať detské tváričky aj vo štvrtok, no v pohode sa môžu dať pomaľovať aj dospelí. Bonusom budú šperky od Bounty boho (17.00 – 22.00 h).
Tretí deň Piknikovice, piatok 18. júla, prinesie melodický Indie & Pop a horúce balkánske rytmy. Tešiť sa môžete na speváčku Julie Nox, obľúbenú dvojicu Malalata, ale aj na školu tanca s KDANCE, šperky Bounty boho a tatérov (17.00 – 23.00 h).
Hudobná púť končí v sobotu 19. júla. V tento deň Starú Tržnicu ovládne hip hop a rap. Baviť vás budú Cepo Cash, Hills Bros a DJ Trencan. Zatancujete si s POUS studio a tetovať bude Vilma (17.00 – 23.00 h).
No a to ešte nie je všetko. Samozrejmosťou na podujatiach Starej Tržnice je dobré jedlo a to si vychutnáte aj na Piknikovici. O všetky vaše chute sa postarajú BEERstrica, Langone Pizza Art, Výklad, Hiadlovský, Zibrin Wine, Mäsiareň, Why Not, NháBé.
Príďte si na Starú Tržnicu užiť letné večery s hudbou rôznych žánrov, tancom, s priateľmi a rodinami a nadýchajte sa atmosféry pohody a vôní pod korunami stromov.