Primátor Gogola obdržal od nespokojných občanov petíciu ku stavu plážového kúpaliska. S preinvestovanými prostriedkami v areáli nie sú spokojní ani mestskí poslanci.

Ilustračné foto: BBonline.sk

Na minulotýždňovej mestskej rade sa okrem iných bodov dostalo na pretras aj plážové kúpalisko. Primátor Peter Gogola informoval, že obdržal od nespokojných občanov petíciu ku stavu a službám, ktoré jedna z hlavných atrakcií mesta poskytuje. Stodeväťdesiatosem signatárov podpisovej akcie upozorňuje na havarijný stav starého bazéna z 50. rokov či nehygienický stav toaliet.

Nespokojnosť vyjadrili aj členovia mestskej rady. „Prvá vízia hovorila o zvyšovaní komfortu návštevníkov, nie o vybudovaní badmintonovej haly či bowlingu,“ povedal Tomáš Novanský (Smer-SD) na margo údajne preinvestovaných 100 miliónov korún (cca 3,33 milióna eur) v areáli nájomcom – Aqualand Banská Bystrica. „Kúpalisko je výsmech,“ dodal Pavol Katreniak (Banskobystrická alternatíva). Poslanci sa nakoniec dohodli, že v najbližších dňoch uskutočnia na plážovom kúpalisku poslanecký prieskum. Zamerať sa chcú na pripomienky uvedené v petícii a na zoznam novopostavených resp. zrekonštruovaných objektov.

Primátor navyše dodal, že chce, aby Juraj Sninský, konateľ spoločnosti Aqualand Banská Bystrica, predstúpil na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva pred poslancov a prezentoval uskutočnené investície a prípadne zodpovedal ich otázky.

Prenájom plážového kúpaliska súkromnej spoločnosti Aqualand Banská Bystrica schválilo mestské zastupiteľstvo ešte v máji 2007. Dĺžka prenájmu sa dohodla na dobu 30 rokov s opciou na 10 rokov a cena prenájmu 1000 korún ročne (cca 33,19 eur). Investor sa zaviazal preinvestovať v areáli minimálne 100 miliónov korún, pričom ako uvádza znenie vtedajšieho uznesenia, „preukázanie preinvestovanej čiastky bude vykonávané položkovitým rozpočtom skutočne vykonaných prác, ktorý bude odsúhlasený prenajímateľom areálu.“