Vedenie futbalového klubu Dukla Banská Bystrica predĺžilo platný kontrakt so skúseným stredopoliarom Viktorom Pečovským. Súčasný kapitán Dukly sa „vojakom“ zaviazal až do roku 2014.

Dvadsaťsedemročný brezniansky rodák Pečovský pôsobí v Banskej Bystrici od roku 2000. Spolu s brankárom Petrom Borošom je z aktuálneho kádra jediným pamätníkom obdobia, keď Dukla pôsobila v druhej najvyššej súťaži. „Jedná sa o hráča, ktorý nie je len kapitánom, ale aj dlhodobou a stabilnou oporou nášho tímu. Sme šťastní, že aj týmto skutkom plníme svoje predsavzatia, ktoré sa týkajú budovania nášho tímu prevažne z vlastných odchovancov,“ uviedol v súvislosti s podpisom zmluvy generálny riaditeľ FK Dukla, Tomáš Geist.

Viktor Pečovský je bývalým reprezentantom Slovenska do 20 i 21 rokov.  S „dvadsiatkou“ sa v roku 2003 zúčastnil majstrovstiev sveta, kde výborné rozbehnutému mužstvu vystavil stopku až neskorší  šampión z Brazílie. So spoluhráčom Michalom Pančíkom potom obliekal dres 21-ky.

Ako hráč Dukly sa Viktor Pečovský podieľal na všetkých úspechoch klubu – pamätný je predovšetkým jeho dôležitý gól z finále Slovenského pohára v Nitre, keď kurióznou hlavičkou spoza šestnástky prekonal brankára Artmedie Petržalka, či vynikajúca sezóny 2003/04, kde už ako mladík patril k najlepším hráčom a lídrom mužstva. V poslednom období sa Pečovskému lepila na päty smola v podobe častých zranení, v súčasnosti však naplno zarezáva v drese A-tímu.