Po dvoch rokoch existencie sa priaznivci dočkajú prvého oficiálneho albumu kapely. Ten sa nahrával v Auguste 2014 v banskobystrickom hudobnom štúdiu PJ SOUND, pod záštitou producenta Peťa Dobríka. Krst je naplánovaný na 24. januára 2015 v banskobystrickom Klube 77, kde sa poslucháčom predstaví aj nový bubeník kapely Tony Benedek. 

peacock ballTony pôsobí na slovenskej a českej scéne už skoro 30 rokov a za svoju doterajšiu kariéru hral s takými hudobníkmi, ako je kapela Elán, alebo uznávaný spevák Richard Müller. Špeciálnym hosťom a krstným otcom albumu bude slovenská legenda a celosvetovo uznávaný hammondista Marián Varga. Tento večer sa bude niesť v znamení energie, veľkej show a poctivého hudobného výkonu v podobe výlučne vlastných inštrumentálnych skladieb.

PEACOCK BALL je psychedelicko-rock’n’rollová formácia tvorená kvartetom hudobníkov z Banskej Bystrice. Inštrumentálne poňatie, energická show, gitarová improvizácia a prvky psychedélie, aj takto by sa dala stručne charakterizovať tvorba a vystupovanie kapely. Influencie rockovej scény 60 a 70 rokov ako aj súčasnej progresívnej scény, doplnené o zvuk legendárnych organov hammond ešte intenzívnejšie umocňujú celkový vintage charakter kapely.

Kapelu tvoria Andrej Kováčik (gitara), Peter Komora  (hammond L100 organ), Vladimír Šipkovský (basová gitara), Tony Benedek (bicie).