Vo štvrtok 29. júla prebehlo slávnostné otvorenie nového kníhkupectva Panta Rhei v obchodnom centre Europa shopping center, ktorého krstným otcom sa stal známy cestopisec Pavol Barabáš.

Pavol Barabáš

Význam slovného spojenia, ktoré nesie názov predajne „Panta rhei“ – „všetko plynie,“ skryl do svojho priania aj vzácny hosť. „Tejto predajni by som chcel popriať, aby tieto knihy plynuli medzi čitateľov, aby plynuli do ich duší, aby snívali a aby tie sny už ten náš vesmír nejako plnil,“ povedal 50-ročný režisér viacerých dokumentov zachytávajúcich jeho cestovateľské zážitky, za ktoré si vyslúžil už viac ako 150 ocenení doma i v zahraničí. Prevažná časť slávnostného otvorenia sa niesla práve v znamení rozprávania o jeho dobrodružstvách a dojmoch z jednotlivých krajín sveta. Barabáš pokrstil kníhkupectvo niekoľko minút po 17. hodine symbolicky – presýpacími hodinami.

Novootvorená predajňa disponuje širokou ponukou knižných titulov od najrôznejších autorov z celého sveta, rovnako tak ponúka aj hudobné a filmové CD a DVD nosiče.