Parkovací dom v centre mesta, ktorý by mali otvoriť na jeseň budúceho roku, bude vodičom dostupný za rovnakú cenu, ako bezprostredne najbližšie parkovacie plochy v správe spoločnosti EEI spravujúcej väčšinu parkovísk v meste.

VAVPARKING, Banská Bystrica, 21.11.2013V súčasnosti je už ukončená prvotná fáza výstavby parkovacieho domu pri Mestskom úrade. Ako sme vás už informovali, počas nej boli preložené inžinierske siete, vrátane trolejového vedenia. Dostupné podklady pre elektrické vedenie a vodovodné potrubie sa značne líšili od skutočného stavu, a to spôsobilo čiastočné zdržanie výstavby. Výstavba bude pokračovať založením základovej dosky a postupnou výstavbou ďalších podlaží. Ukončenie výstavby sa predpokladá na október 2014.

„Výšku parkovného chceme čo najviac prispôsobiť potrebám obyvateľstva a zamestnancom firiem a inštitúcii, nachádzajúcich sa v bezprostrednom okolí. Počítame s hodinovým parkovným vo výške 50 centov na hodinu, nočné parkovanie bude v čase od 20.00-06.00 v cene 1 Euro za celú noc“, vysvetlil generálny riaditeľ VAV invest, s.r.o. Peter Valach. K dispozícii bude taktiež možnosť predplatenia si parkovacieho miesta na dlhšie časové obdobie.

Investor ešte v októbri pre portál BBonline.sk potvrdil, že opätovne prehodnocuje výstavbu administratívnej výškovej budovy v popredí parkovacieho domu. Podľa aktuálneho mediálneho vyhlásenia projekt počíta so šiestimi podlažiami.

Pôvodné parkovisko na tomto mieste disponovalo viac než osemdesiatkou parkovacích miest, pričom vyše dvadsať z nich bolo vyhradených pre potreby mestského úradu a mestskej polície. Súčasťou nového komplexu má byť podľa aktuálnych informácií 211 parkovacích miest na štyroch podlažiach, na ktoré sa vodiči dostanú pomocou vnútorných rámp. Predná časť budovy bude vyčlenená pre supermarket, ale aj reštauráciu, kaviareň a ďalšie obchodné priestory. Časť budovy má plniť aj administratívnu funkciu.