Mesto pod Urpínom čaká už štvrtý ročník medzinárodného stretnutia parkouristov a freerunnerov, ktorý sa nesie pod názvom PARKOUR MEETING BANSKÁ BYSTRICA 2014.

Pri pametniku 130706_Parkour_018Skupina mladých Banskobystričanov sa po štvrtýkrát rozhodla zorganizovať medzinárodné stretnutie parkouristov, ktorý sa uskutoční od 4. do 7. júla 2014.

Po minulé roky sa meetingu zúčastnilo takmer 450 mladých parkouristov zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska, Nemecka a Talianska. Parkouristi si vyskúšali halu B Banskobystrického zimného štadióna, ale aj iné časti mesta.

„Ďalší meeting bude nový určite v tom, že ho chceme spraviť väčší. Očakávame vyššiu účasť, plánujeme zabezpečiť ešte viac prekážok, viac sa zamerať na workshopy, ktoré mali tento rok veľký úspech a hlavne pozvať veľmi atraktívneho hosťa, ktorého zatiaľ nebudem konkretizovať,“ povedal jeden z organizátorov Jakub Forgács.

„Čakáme, že sa meetingu zúčastní aj viac ľudí z radov verejnosti, zapoja sa do worshopov, tréningu a priblížime tak parkour aj im,“ dodal Forgács.

Parkour je nesúťažná disciplína, v ktorej ide o čo najefektívnejší, najrýchlejší a najbezpečnejší presun z bodu A do bodu B, s využitím schopností vlastného tela. V Banskej Bystrici sa trénuje už od roku 2005 a má tu výborné zázemie.

Momentálne sú prípravy podujatia v plnom prúde a mladí parkouristi hľadajú finančné prostriedky pomocou projektu startovac.cz.