Hudobná jeseň v Záhrade je bohatá na zaujímavé koncerty a tento piatok taktiež nebude výnimkou. Navštívia ju, dnes už legendárne slovenské kapely Para a Le Payaco, v rámci Le Payaco | Para Galaxy Alpha Tour 2014.

le payaco para tour

Obe kapely spájajú dlhé roky pôsobiace na pódiách, tisícky skalných fanúšikov, niekoľko úspešných albumov  a ešte viac hitov. Obe zoskupenia k tomu tento rok oslavujú spoločné výročia na hudobnej scéne, Para devätnáste a Le Payaco osemnáste. Na spoločnom pódiu sa tieto dve kapely stretnú po dlhých osemnástich rokoch, a to hneď na jedenástich spoločných klubových koncertoch, ktoré odštartovali utorkovým koncertom v Trnave.

Obľúbené koncertné zostavy sľubujú poriadne výživnú porciu dobrej hudby a zábavy počas celého turné. Ich lídri nezostávajú svojej povesti šoumenov nič dlžní ani v odkaze pre fanúšikov, ktorí sa na turné chystajú: „Sme v najlepšej kondícii a pripravení na Rock ‘n’ Roll. Ľudia, ktorí nás ešte nevideli, majú veľkú šancu utrpieť kultúrny šok. Nie sme obyčajné, staré, poondiate kapely. Dve veľké „Péčka“ roztancujú a rozospievajú Slovensko. Bude zábava,“ pozýva fanúšikov Le Payaco.  „Veteráni sú opäť na cestách a spolu – bude to stáť za to,“ dodáva Para.

Koncert sa uskutoční piatok, 10. októbra, od 19-tej v CNK Záhrada.