Keď si raz kúpite chlpatého zvieracieho miláčika, jednoznačne rátajte s tým, že špina a chlpy k nemu jednoducho patria. Iste že, jedna vec je o nich vedieť a druhá ich dávať do poriadku. Časté upratovanie Vás preto jednoducho neminie. Dostať takéto znečistenie a špinu z domova, kde pobehuje psík či mačka nie je nič jednoduchého, preto si počúvnite rady dlhoročného odborníka v oblasti upratovania firmu Topservis.

Havkarensky beh na Urpin, psy, pes, Banska Bystrica, 31.5.2014Žiť v presvedčení, že ak si zabezpečím psíka, udržiavať jeho chlpy mimo domov bude na ľavačku, je síce predstava krásna, ale nesplniteľná. Je treba si uvedomiť, že čalúnené gauče, behúne a naša bielizeň skrátka chlpy priťahuje a neprekĺzne nič, čo by sa len v okolí mihlo. Základnou radou od Topservis je nevzdávať sa a stále v metódach napredovať. Tu je pár jednoduchých rád, ako sa chlpov a špiny dočasne zbavíte.

Hĺbkovo vysávajte sedačku ale aj psíka

Najosvedčenejším riešením je časté vysávanie, jedná sa o spôsob namáhavý, ale nadmieru účinný. S tohto dôvodu si preto zabezpečte naozaj výkonný vysávač. Nenahraditeľným pomocníkom je pripojiteľná rotačná kefa, ktorá odstráni aj tie najzauzľovanejšie chlpy. Mechanické kefy toľko odporúčané sú síce účinné, ale hrozí obrovské riziko poškodenia čalúnenia a tým nevratného zničenia sedačky. Preto podľa čistiacej firmy Topservis je potrebné sa vždy pýtať na vysávače z anglickými označeniami dog, cat alebo animal. Celé kúzlo potom spočíva v turbo kefách na špeciálnom nástavci. Riešením sa zdá tiež, ak si naučíte Vášho miláčika na tieto kefy od malička, potom môžete chlpy vysávať priamo zo zdroja. Pracuje to veľmi šetrne a bezbolestne, problém môže byť jedine psychický. Najväčší zádrheľ sa rysuje u krátkosrstých plemien. Potrebný je najvyšší výkon, nepriepustná filtrácia a nízka hlučnosť. Takýto prístroj potom bude Vaším nenahraditeľným pomocníkom pri generálnych upratovaniach celého bytu.

Riešenie sa javí aj v správnom použití sušičky

Overeným spôsobom odstraňovania chlpov pri upratovaní vo firme Topservis je používanie pracích guličiek, ktoré na seba veľmi účinne nalepia chlpy a rôzne znečistenie počas prania. V prípade, že by ste ich nevedeli zohnať, navštívte oficiálne stránky Topservis a tu sa zároveň dozviete veľké množstvo ďalších vychytávok. Postupovať sa dá aj opačným spôsobom. Hneď ako ste si všimli chlpov a špiny na poštároch, bielizni ži poťahoch, okamžite ich vložte do sušičky. Netrvá dlho a všetky chlpy, nitky a drobné nečistoty sú v zberných filtroch a nádržkách.