Pánske mikiny boli na určitú dobu z šatníka vtlačené elegantnými (a trochu upätými) svetrami. Tomu je ale tento rok koniec. Obľúbený módny kúsok sa znova vracia do hry a presvedčí vás, že si ho môžete obliecť, nech sa chystáte kamkoľvek.

Pohodlnosť nadovšetko

Na bežné denné nosenie sú pánske mikiny ako stvorené. To, čo na nich muži milujú najviac, je ich pohodlnosť a praktickosť, ktorá sa ešte násobí v prípade športových mikín. Zabudnite ale na žiarivé farby a predimenzované nápisy. Dajte prednosť umiernenej klasike a držte sa farieb s neutrálnymi tónmi. Jedine tak sa z vašej pánskej mikiny stane nadčasový kúsok, ktorý nebudete mať problém s čímkoľvek skombinovať.

Nedbalá elegancia v mikine a blezjeri

Kto hovorí, že v pánskej mikine nemôžete pôsobiť elegantne? Trendom tohoto roku je smart casual dress code, ktorý v sebe spája prvky nedbalosti a elegancie. Jeho základ tvoria bavlnené chinos nohavice a blejzer, pod ktorý sa spravidla nosí sveter, ale skvelo ho nahradíte aj mikinou so zapínaním na gombíky. V takomto outfite sa nemusíte báť vyraziť do kancelárie, na obchodnú schôdzku a večer si ešte užiť návštevu vernisáže.

Shipster alebo muž roku 2020

Na pojem hipster zabudnite, mužom roku 2020 sa stáva „shipster“. Že neviete, o koho sa jedná? Shipster sa inšpiruje niekdajšími módnymi trendami (okolo roku 2010), ktoré kombinuje s neopozeranými sviežimi prvkami. Ako takého shipstera spoznáte? Na ulici ho stretnete v mikine s kapucňou či svetre a celkom isto ho identifikujete podľa pletenej čiapky.

Neviete si rady s výberom pánskej mikiny? Inšpirujte sa na Heureka.sk, kde máte mikiny zoradené prehľadne podľa obľúbenosti na základe hodnotenie používateľov. Zákazníci z Česka môžu vyberať pánské mikiny priamo na Heureka.cz.

Nezabudnite si prečítať recenzie ľudí, ktorí si mikinu kúpili pred vami a mali šancu ju vyskúšať.