Po včerajšej prehre s „dvadsiatkou“ nie práve najlepšie naladení Banskobystričania cestovali na zápas 9. kola Tipsport extraligy do Skalice. Motivácia v podobe odčinenia hanby mala hostí hnať dopredu, snaha však nestačila. Baranov súper prestrieľal v pomere 44:23, na góly 2:1.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 9. T. Višňovský (Lušnák, Pálffy), 59. Pálffy (R. Školiak) – 11. Kristoffersson

Zostavy tímov:

HK 36 Skalica: Lakosil – Gula, Šmach, Kloz, Jankovič, Jaborník, Magušin, Srnec, Bučka – Pálffy, Školiak, Hruška, Lušnák, Obdržálek, Višňovský, Kutálek, Holovič, Šátek, Klejna, Mikúš, Jurík

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun – Cebák, Cuník, Haverinen, Kolba, Bambúch, Brňák, Huba, Kubka – Kútny, Jokila, Kristoffersson, Kokavec, Kapuš, Paľov, Hričina, Heizer, Nemček, Themár, Petro, Bendík

foto il.: BBonline.sk

Banská Bystrica bola od úvodných minút pod tlakom domácich. Tým pomohli aj dve presilové hry, pričom práve vylúčenie Kubku bolo v 9. minúte príčinou prvého gólu Skaličanov. Chorošunom vyrazený puk poslal do siete Višňovský. Barani sa však vzchopili a za 134 sekúnd vyrovnali. Orovskú chybu v zadných radoch súpera využil Kristoffersson, ktorému neúmyselne asistoval Školiak. Ešte veselšie to mohlo byť pre hostí o minútu neskôr, Kapuš však osamotený pred Lakosilom zlyhal. V ďalšom priebehu boli nebezpečnejší opäť Záhoráci, z „baranov“ sa blysol už len Nemček, jeho strela však skončila na žrdi.

Druhá tretina priniesla rovnako zaujímavý hokej ako tá prvá, presný zásah sme v nej však nevideli. Všetko to začalo príležitosťou tretieho útoku, Kutálek, Holovič ani Jankovič však puk za Chorošuna nedostali. Podobne dopadol prvý menovaný aj v 32. minúte, kedy nastrelil len bočnú sieť. Do tretice zahodili domáci možnosť skórovať o ďalšie dve minúty neskôr, tentokrát sa chytal za hlavu Obdržálek. Strhnúť vedenie na svoju stranu mohli aj Banskobystričania, tu však zaváhal Kokavec.

Záverečná časť hry priniesla vo svojom začiatku zaujímavý pohľad na osamoteného Hričinu, jeho pokus však minul Lakosilovu bránu. Domáci brankár sa musel predviesť pri prečíslení 3 na 2, ktoré nakoniec bravúrne vychytal. Na druhej strane sa nenechal zahanbiť Chorošun a zneškodnil dobrú šancu Hrušku. Keď už sa zdalo, že zápas poputuje do predĺženia, prišlo zbytočné vylúčenie Kloza a „barani“ mali možnosť v samom závere rozhodnúť. Stal sa však pravý opak – necelé dve minúty pred koncom vo vlastnom oslabení ušiel Pálffy a rutinérskou strelou nad lapačku rozhodol o trojbodovom zápise svojho tímu. Nič na tom nezmenila ani dráma v samom závere, gól „nulapätiek“ cez powerplay neplatil pre posunutie brány.