Vo sviatočný deň, v pondelok 1. mája, sa po roku opäť otvorí ďalší ročník Barborskej cesty. Podujatie začne na Námestí Štefana Moyzesa a pokračovať bude v Španej Doline.

Začiatok letnej turistickej sezóny sa nám už neodmysliteľne spája s otváraním Barborskej cesty a inak tomu nebude ani tento rok. Začiatok tohto obľúbeného turistického podujatia organizátori naplánovali na 9-tu hodinu. Otvorenie prebehne pri Barbakane na Námestí Štefana Moyzesa v Banskej Bystrici.

Program podujatia začne klasicky príhovormi hostí. Po príhovoroch nastane slávnostné otvorenie tretej sezóny Barborskej cesty a krátko na to sa účastníci presunú na bicykli alebo pešo na Španiu Dolinu.

Spolu s návštevníkmi sa na prvú túru vydá aj známy slovenský herec Lukáš Latinák.

Na Španej Doline bude pre všetkých pripravené občerstvenie a zábava. Organizátormi podujatia sú aj tento rok Občianskej združenie Banský región – Terra Montanae, mesto Banská Bystrica a Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko. Ako vyzeralo vlaňajšie otváranie Barborskej cesty, si môžete pozrieť v našom staršom článku.