Coworking, práca v zdieľanom priestore, dosiaľ v Banskej Bystrici nebola veľmi rozšírená. Nové iniciatívy mladých ľudí ale naznačujú, že tento trend sa čoskoro udomácni aj u nás. Už v piatok otvára svoje brány coworking Oblok.

10

Dvojica mladých Banskobystričanov Matej Brečka a Tomáš Pinka, ktorí inak pracujú v IT oblasti, hľadali miesto pre svoju prácu dlho. Ich cieľom bolo nájsť si príjemné miesto na prácu, kde by využívali silu networkingu v kolektíve aktívnych ľudí. Našli ho na Hornej 54 a po mesiaci prerábania a vylepšovania sú pripravení pohostiť a uvítať záujemcov o miesto v Oblok-u, ako znie názov ich coworkingového priestoru.

9„Našou víziou je vytvorenie takého miesta na prácu, aby jeho jednotliví členovia pracovali lepšie, efektívnejšie a komunitne. Prichádzali s radosťou a odchádzali s pocitom dobre odvedenej práce, založenej na vzájomnej spolupráci a pomoci,“ hovorí Matej Brečka.

Priestor slávnostne otvárajú špeciálnym programom v piatok 15. apríla od 18-tej hodiny. Po uvoľnenom „krste“ coworkingu bude program pokračovať koncertom Pigs on the wing v susednom Klube 77. Ak sa otvorenia chcete zúčastniť, stačí potvrdiť svoju účasť v evente na facebooku alebo e-mailom klopklop@otvoroblok.sk.

Ak patríte k ľudom, ktorý hľadajú pracovný priestor a máte chuť sa networkovať nielen v oblasti IT – Oblok je miesto pre Vás. Na stránke otvoroblok.sk nájdete aj ďalšie informácie v prípade budúceho záujmu o využívanie priestoru.